Skautský dům žije i o víkendech

Možná jste si nevšimli, ale Skautský dům v Mostě nežije „jen“ v odpoledních hodinách v pracovní dny, ale víceméně naplno žije i o víkendech. Za posledních 14 měsíců využilo „střechu nad hlavou“ v podobě zázemí Skautského domu více jak 16 oddílů, týmů či skupin.

Od října 2018 víceméně každý týden v době víkendu využilo zázemí domu desítky skautů z našeho kraje, nejvíce pak ale z Prahy. Šlo o menší i větší skupiny, oddíly či týmy vzdělávacích akcí. Zázemí poskytl Skautský dům také tzv. jamoddílu nadcházejícího světového skautského jamboree. V době školních prázdni je pak již pravidelně využíván jako zázemí příměstských táborů Centra Radost.

Největší zájem z řad oddílů je pak ze skautských středisek z Prahy. Takových výprav se od ledna 2018 uskutečnilo celkem 10.

Skautský dům v Mostě má ideální polohu, je „na okraji města, přírodě na blízku“, což je zároveň i pomyslný slogan, kterým se může pyšnit. A je to opravdu tak! Z domu je to kousek do přírodních parků Ressl, Široký vrch či Hněvín, nedaleko je také sportovní areál Matylda.

Zázemí Skautského domu je dostatečné a vyhovuje i větším skupinám. Nevěříte? Vyzkoušejte – mrkněte na obsazenost domu, případně rychle rezervujte. Těšíme se na vás!