3. oddíl RR Kmín2019-09-13T19:38:52+00:00

3. oddíl RR Kmín

Oddíl roverů a rangers z mosteckého skautského střediska. Jedná se o oddíl dospívajících skautů a skautek od 15 let věku.  Aktivity si připravují a volí sami, většinou se jedná o společné sportovní a kulturní aktivity, společné výpravy.

Současně se podílejí na akcích střediska. Každý člen RR kmene působí ve svém oddílu, kde pomáhá. Ve volných chvílích se setkávají právě na akcích či schůzkách kmene.

V historii skautského střediska v Mostě je to v pořadí třetí čistě roverský kmen, který nám vzniká. Jako první to byl RR kmen Eskargoty, poté RR kmen Tcherwi a teď je to RR Kmín.

Roveři a rangers jsou aktivní mladí lidé, kteří si umí poradit v mnoha situacích. Dále znají své životní hodnoty, vědí, za čím jdou, a na své cestě zvládají pomáhat nejen sobě, ale i svému okolí. Často pomáhají vést družiny a oddíly, jako tomu je i u nás na středisku. Někteří působí ve vedení oddílů Čtyřlístek, či Šídla, jiní pomáhají například napříč oddíly, za což všem patří ohromné díky!

V programu oddílu nechybí specifické akce jako je kino víkend, Vánoce v klubovně, účast na celostátních a zahraničních akcích, víkend na vodě, vandry a spousty dalšího. Nejraději však mají chvíle, kdy se neorganizovaně sejdou ve městě a jdou se projít buď do přírody, nebo na různá zajímavá místa v Mostě a okolí.

Schůzky oddílu

Schůzky mají nepravidelné (1-2x měsíčně). Na společné výpravy jezdí dle časových možností.

Klubovny: Skautský dům, SNP 1191, Most 434 01

Kontaktní osoba

Anna Dobiášová (Pírko)
kontaktní osoba

e-mail: anicka.dobiasova@gmail.com

Z akcí, táborů a výletů

Aktuality

1309, 2019

Kmín na vodě

13 září, 2019|3. oddíl RR Kmín, Aktuality|

Kmín plul v srpnu na vodě, konkrétně na Ohři Letní prázdniny zakončili členové roverského kmene Kmín na vodě. Desítka z nich vyrazila na Ohři. A byla to jízda. Jako vodácké putování byla nakonec vybrána tato trasa: pátek: Loket - Svatošské skály sobota: Svatošské skály - Hubertus neděle: Hubertus - Vojkovice Ne všichni byli již někdy na vodě. Ne všichni skončili suchý :D...

2402, 2019

3. oddíl RR Kmín

24 února, 2019|3. oddíl RR Kmín, Aktuality|

3. oddíl RR Kmín V průběhu roku 2019 se podařilo založit partičce nadšenců z našich řad roverský kmen s názvem Kmín. Kmen roverů a rangers, což je název výchovné kategorie pro kluky a holky ve věku 15 + let, vznikl v úterý 19. února 2019. Oficiální vedoucí kmene se stala Pírko (Anna Dobiášová) spolu s Martinem Jirákem - Pištou. A již nyní