Mostecké skautské oddíly vyrazily na jarní tábory do celé republiky

Čtyři skautské oddíly, více jak stodvacítka dětí, vyrazily na jarní tábory do celé republiky. Na základnu plzeňských skautů do Plzně na Senečák vyrazily nejmladší děvčata – tzv. světlušky z oddílu Sedmikrásek, do Nových Hradů v jižních Čechách vyjeli skauti a skautky z oddílu Dravci. Oddíl Čtyřlístek si pro svůj týdenní pobyt v přírodě vybral základnu v Celné v Orlických horách a děvčata ze Šídel pak jarní tábor tráví v Lachově na Pardubicku.

Ve spolupráci s Centrem Radost pak v mosteckém skautském domě běží týdenní příměstský tábor.

Jarní tábory sice nejsou stanové, ale i tak většina programu probíhá venku, v přírodě a je to vždy prostor pro mnohá dobrodružství a zážitky. V Plzni se světlušky věnují úkolům a aktivitám Závodu vlčat a světlušek, kterého se v letošním roce zúčastní. Kluci ze Čtyřlístku pak prožívají v Orlických horách, mimo dostatku sněhu, příběhy a dobrodružství ve hře motivované známými Pokémony. V Nových Hradech a v Lachově pak program tábora naplňuje především skautská praxe, úkoly a aktivity v přírodě. Program tábora vždy okoření množství výletů, návštěva bazénu či noční hry a společné večery při kytaře. K programu tábora patří také třeba pomoc v kuchyni.